Head First Programming – rozdział 3

Trzeci rozdział wprowadza w funkcje i porządkowanie kodu. Przebrnięcie przez niego zajęło mi trochę czasu. Głównym powodem tego były zmiany jakie zaszły od czasu edycji książki. Żeby zaoszczędzić Ci czasu, który warto poświęcić na ćwiczenia poniżej kilka moich uwag.

Problem z wysłaniem posta na twittera i jego rozwiązanie

Od momentu wydania książki zmieniły się pewne parametry i dlatego kawałek kodu, który wg. niej powinien wysyłać nam post na naszego twittera nie działa. Więcej o tym tutaj. chociaż jest to post sprzed 7 laty więc nie można się na nim opierać próbując jakoś opanować zaistniałą sytuację. Poniżej jak ja to zrobiłam.

Krok 1

Zarejestruj się na Twitterze ;)…

Krok 2

Zarejestruj applikację na https://dev.twitter.com/apps -Moją nazwałam CoffeCall, napisałam że będzie dostarczać info o kawie i podałam adres tego bloga (musi być razem z http://). I poszło.

Tweeter app

Krok 3

Po utworzenie aplikacji twitterowej trzeba utworzyć dla niej tokeny (https://apps.twitter.com/app) w zakładce Keys and Acces tokens na dole się tworzy tokeny.

Krok 4

Zainstaluj bibliotekę tweepy (w linii komend cmd pip install tweepy) / możliwe że trzeba będzie uruchomić linię komend jako administrator (prawy klik i uruchom jako administrator)

Krok 5

Dalsze działania są ładnie opisane w poniższym poście, który udało się wygrzebać w sieci.

Udało się to dzięki instruktarzowi dostępnemu tutaj.

Może być przydatne:

  1. Możemy pisać komendy bezpośrednio w „cmd” w linii poleceń konsoli (w menu Windowsa powinno być „wyszukiwanie”, wpisz w nim „cmd”) – lista komend cmd
  2. Może zajść potrzeba ustawienia zmiennej środowiskowej „Path” i dodanie ścieżki  prowadzącej do miejsca gdzie jest zapisany nasz Python ( + dodaj na końcu \Scripts). Nie wiedzieć czemu w moim Windows 10 był potrzebny taki zabieg ponieważ nie widziałam wszystkich śćiągnietych bibliotek. Edytować je można Menu–>Ustawienia i wpisz w wyszukiwanie zmienna. Powinno podpowiedzieć edycję zmiennej środowiskowej. 

 

Moje notatki:

Można uzyskać podpowiedzi wpisując:

>>> help(print)
Help on built-in function print in module builtins:

print(…)
print(value, …, sep=’ ‚, end=’\n’, file=sys.stdout, flush=False)

Prints the values to a stream, or to sys.stdout by default.
Optional keyword arguments:
file: a file-like object (stream); defaults to the current sys.stdout.
sep: string inserted between values, default a space.
end: string appended after the last value, default a newline.
flush: whether to forcibly flush the stream.

Ten wpis został opublikowany w kategorii programowanie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *