JavaScript 30 Day Challenge (po raz drugi) Day1

Po raz drugi podchodzę do 30 Day Vanilla JS Coding Challenge”, tym razem z mężem. Zaczęlismy wczoraj od wysłuchania pierwszego filmu wprowadzającego.

edit:

Wieczor skończył się tak, że jak udało się usiąśc do tego o 22;30 to ja byłam nieprzytomna. O 23 powiedziałam, że nie dam rady bo lewitowałam po całym dniu. Dodatkowo napotkałam kilka problemów już w pierwszym prawdziwym zadaniu. Nie będę pisać o rozwiązywaniu tych zadań bo póki co to jest bardzo fajnie pokazane. Ja do zaczęcia zadania posłużyłam się czymś co wcześniej używałam do pisania stron internetowych, a mianowicie NeatBeans.

Moja wersja NetBeans IDE 8.1 nie działa jak należy (w tej wersji jego rozwiązania proponowane do wykonania zadania nie działają jak nalezy). Przy korzystaniu z tego IDE warto ściągnąć wersję NetBeans IDE 8.2. Kolejny problem – nie mogłam prawidłowo pobrać materiałów z Repozytorium GIT. Może coś źle robiłam, nie wiem. Po zassaniu z Gita nic mi się nie otwierało w IDE. Rozwiązaniem tego było utworzenie w NetBeans nowego projektu (File–>New Project) oraz wybór kategorii HTML5/JavaScript (Creates a new HTML5/Javascript application configured for HTML, CSS and JavaScript.) Wtedy przekopiowałam po prostu zawartość poprzedniego folderu ściągniętego z Repozytorium do mojego, nowo utworzonego, projektu. Nie wiem czemu mi tego nie wyświetlało normalnie.

Teraz dopiero mam wszystko przygotowane żeby dzisiaj dokończyć Day1.

A i jeszcze jedno – to na pewno nie jest dla świeżaków. JavaScript nie jest tłumaczony od podstaw.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii programowanie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *