Wpisy w cv

Siedziałam sobie w kolejce do lekarza. Kuśtykająca (tak bywa, jak się człowiek chce koniecznie wyrobić na daną godzinę bo w innym terminie ciężko znowu szukać kogoś do dzieci), z nieumytymi włosami (no nie ma co komentować, nie było czasu), w obsmarkanym golfie (co prawda przed wyjściem probowałam go doprowadzić do ładu, ale dziecko chore i załatwiło mnie ponownie końcowym przytulaskiem). Obok mnie siedziała pani, na oko w podobnym wieku. Piekna błyszcząca niebieska torebka „made in italy” komponowała się z jej butami oraz narzuconym trenczem.

Naszła mnie wtedy taka myśl – w jaki sposób mam konkurować? Co można sobie pomyśleć patrzać na takie dwie osoby. Jakie wnioski wysnuje rekruter?

Tak, tak odnośnie pracy rozmyślałam.

W jaki sposób mam zaznaczyć w cv moje atuty. Opis dnia codziennego chyba nie jest mile widziany, a on daje obraz czym mogę zapuntować. Ile wysiłku kosztuje nauczenie się czegoś pod wieczór kiedy chce się jedynie pójść spać i przespać cała noc. Ile determinacji potrzeba. Ile samozaparcia. Ile organizacji czasu. Itp.

To nie znaczy, że inni tego nie mają. Że macierzyństwo nagle magicznie wyczarowuje różne super-cechy.

Ja tylko się zastanawiam czy puste wpisanie sztampowych haseł pod cechami charakteru faktycznie coś daje. Czy rekruterzy nie pomijają ich jako powszechnie używane slogany.

Garść porad:

16 błędów w cv

Jak czytać ogłoszenie o pracę, by napisać idealne CV?

Porady ze strony Kobietydokodu.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *