Wyznaczanie celów

Stało się. Poprzedni wpis został właściwie przerwany dosyć nieprzyjemną sprawą – czyli szpitalem. W jednej chwili jest się w domu, planuje coś a w drugiej trzeba dostosować się do sytuacji. Całe szczęście wszystko okazało się dobrze z (wtedy) niespełna miesięcznym synem. W dzień ukończenia przez niego tego miesiąca wychodziliśmy do domu. Czemu o tym piszę?

Podobne wydarzenia sprawiają, że tracę siły (dosłownie), czas i motywację.

Nie chce się.

Dzieci wypełniają wszystko.

Oczywiście już od pewnego czasu chciałam podjąć wątek dalszej nauki w kierunku IT, napisać coś na blogu co mnie zmotywuje, dokończyć prace nad stronami… jednak bądźmy szczerzy – wieczorem najczęściej marzyłam tylko o odpoczynku.

Syn skończył 3 miesiące, córka za kilka dni 2 lata. A ja? Ja próbuję kolejny raz jakoś się zorganizować.

Przechodząc do meritum. Najważniejsze jest rozplanowanie sobie co, w jakim terminie i jakim celu się chce zrobić. W moim wypadku muszę zacząć tak planować bo inaczej nawet kiedy już mam chwilę dla siebie to zachłystuję się nią, przeglądam milion rzeczy na raz a w efekcie nie robię nic namacalnego. Powoduje to tylko frustracje.

HTML 5 i CSS3 powiedzmy, że mam podstawy na chwilę obecną. Zaintrygował mnie darmowy kurs Javascriptu na stronie https://javascript30.com/ . Podjęłam wyzwanie 30 dni. Jest to kolejny bardzo dobry pomysł żeby nie tracić czas na zastanawianie się „co by tu zrobić” tylko wykonywać coś przygotowanego. Na zastanawianie się nad własnymi pomysłami przyjdzie czas. Dodatkowo pracowanie na konkrecie a nie teorii jest zdecydowanie lepsze.

Edit: Niezrealizowane, nie da się codziennie mieć pewnośc, że znajdę czas. Musi to być robione w planach tygodniowych. W moim wypadku. Może wrócę później do pomysłu. Zapisany w evernote „na póżniej”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii front-end, Ogólne, planowanie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *